Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Załóż konto w naszym sklepie
Jak nie być wiecznie początkującym z angielskiego?

Jeśli uczysz się angielskiego już od jakiegoś czasu, ale efekty nauki nadal cię nie zadowalają, sprawdź, co możesz zrobić, by to zmienić. Przekonaj się, jakie zalety ma wykorzystywanie elementów kulturowych w nauce angielskiego. Wypróbuj nasze rady.

Spis treści:

    1. Kim jest wiecznie początkujący?
    2. Sprawdzone rady dla wiecznie początkujących
    3. Co znajdziesz w książce?
    4. Jak się uczyć z unikalnym kursem angielskiego dla wiecznie początkujących? 

1. Kim jest wiecznie początkujący?

Wiecznie początkujący to osoba, która wiele razy zaczynała naukę języka obcego, ale nigdy jeszcze nie wyszła poza poziom początkujący. Taka osoba przystępuje do nauki z ogromnym zapałem, lecz już po krótkim czasie zniechęca się brakiem szybkich postępów i porzuca dalszą pracę. Często zmaga się z nieregularnością i brakiem motywacji lub stosuje nieskuteczne metody. Z tego powodu napotyka ogromne trudności, by przejść poziom wyżej w znajomości języka i jest zmuszona (już po raz kolejny) zaczynać naukę od nowa, a w konsekwencji – stale wraca do podstaw.

2. Sprawdzone rady dla wiecznie początkujących

1. Wyznacz sobie czas, w którym osiągniesz zamierzony efekt. Twoim celem może być powtórka wszystkich czasów, wskoczenie na wyższy poziom lub odświeżenie znajomości języka w ogóle (w tym ostatnim przypadku koniecznie przygotuj sobie listę zagadnień). Ustal optymalne tempo pracy, czyli takie, które będzie gwarantowało systematyczną naukę o średniej intensywności. Zbyt szybkie tempo może cię zniechęcić i przytłoczyć, zbyt wolne – osłabić twoje zainteresowanie i motywację.

2. Szukaj ciekawostek. Nawet jeśli ustalisz odpowiednie tempo pracy, może się zdarzyć, że podczas nauki będziesz odczuwać spadki motywacji. Dobrze jest wtedy nieco ożywić swoją pracę zaskakującymi ciekawostkami.

3. Ucz się w sposób różnorodny. Używaj różnych form, by maksymalnie ułatwić sobie dostęp do wiedzy w czasie, w którym chcesz osiągnąć swój językowy cel. Podręczniki, fiszki, tablice gramatyczne – korzystaj z tego, co lubisz najbardziej lub… ze wszystkiego naraz.

4. Nie zapominaj o słuchaniu. Podczas samodzielnej nauki to właśnie trening słuchania – obok ćwiczenia mówienia – jest największym wyzwaniem. Wybieraj nagrania w wykonaniu native speakerów. Osłuchasz się z poprawnym akcentem, a co więcej, zmniejszysz obawy przed ewentualną rozmową z rodzimym użytkownikiem danego języka.

5. Ucz się słownictwa i gramatyki równocześnie. Zarówno świetne opanowanie gramatyki bez znajomości słownictwa, jak i szeroki zasób słownictwa przy niezrozumieniu gramatyki nie pozwolą ci się skutecznie komunikować. Korzystaj z dłuższych tekstów, zwracaj uwagę na łączliwość wyrazów i analizuj zdania pod kątem obecnych w nich konstrukcji gramatycznych. Nauka w kontekście naprawdę działa!

6. Nie odrywaj języka od kultury, lecz traktuj język jako jej część. Wtedy łatwiej będzie ci zrozumieć niektóre idiomy czy słówka. Łatwiej wyłapiesz niuanse, które mogą wpłynąć na twoje zrozumienie komunikatu w języku obcym.

Żeby wprowadzić te wszystkie punkty w życie, możesz oczywiście samodzielnie stworzyć plan nauki. Dobrym pomysłem jest też sięgnięcie po gotowy plan nauki, który uwzględnia wszystkie wymienione tutaj rady. Angielski. Kurs dla wiecznie początkujących oferuje szczegółowo rozpisany plan na 7 tygodni systematycznej nauki.

Dzięki pakietowi Angielski. Kurs dla wiecznie początkujących możesz uczyć się systematycznie i kompleksowo. Jest to kurs do samodzielnej nauki języka angielskiego przeznaczony dla osób początkujących, średniozaawansowanych oraz tych, którzy chcieliby szybko przypomnieć sobie podstawy języka angielskiego. Podręcznik podzielony jest na siedem części, czyli „tygodni”.

3. Co znajdziesz w książce?

Tygodnie 1–6 to lekcje utrwalające niezbędne słownictwo oraz zwroty – w tym kolokacje i wyrażenia idiomatyczne związane z danym tematem. Ponadto w każdej części znajdują się lekcje poświęcone najważniejszym zagadnieniom gramatycznym, np. czasownikom nieregularnym, a także oddzielne lekcje uczące najważniejszych angielskich idiomów i czasowników frazowych, phrasal verbs. Wybrane słownictwo i zwroty są charakterystyczne dla codziennego języka mieszkańców Wysp Brytyjskich.

Tydzień 7 zawiera teksty oraz dialogi dotyczące współczesnych zagadnień z zakresu brytyjskiej kultury oraz problemów społecznych. Dodatkowo każdy z rozdziałów wzbogacony jest o ciekawostki związane z krajami, w których język angielski jest językiem urzędowym.

Do podręcznika dołączono nagrania audio. Materiał kursu został nagrany przez rodzimych użytkowników języka angielskiego oraz profesjonalnych polskich lektorów. Nagrania do podręcznika dostępne są w formacie mp3.

4. Jak się uczyć z pakietem?

Wykorzystuj różnorodne metody nauki, jakie oferuje wydanie rozszerzone Angielski Kurs dla wiecznie początkujących: książkę, nagrania, a także tablice gramatyczne oraz fiszki do szybkich powtórek.

Słuchaj nagrań wszystkich słówek i wyrażeń udźwiękowionych przez native speakera. Dzięki nagraniom osłuchasz się z językiem angielskim, jego brzmieniem, melodią oraz akcentem. 

Czytaj wciągające teksty i poznawaj ciekawostki o krajach anglojęzycznych. Masz szansę zanurzyć się w kulturowych realiach języka angielskiego i poznać język od podszewki. 

Rozwiązuj różnorodne ćwiczenia, dzięki którym ugruntujesz zdobytą wiedzę. Odpowiedzi możesz porównywać z kluczem odpowiedzi, który znajdziesz na końcu książki. Po każdym tygodniu nauki wykonuj testy podsumowujące.

Dzięki rozszerzonemu pakietowi naukę według planu rozpisanego w książce możesz teraz połączyć z regularnymi powtórkami. Skorzystaj z dostępnych w tym wydaniu fiszek, a będziesz powtarzać najważniejsze czasowniki nieregularne oraz informacje o czasach gramatycznych w każdym miejscu i o dowolnej porze. Dzięki temu zdynamizujesz proces nauki gramatyki i zobaczysz wyraźne postępy w krótkim czasie. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...