Wybierz język, jakiego chcesz się uczyć!



Jakiego języka obcego chcesz się uczyć?

Angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański, włoski – tych języków obcych w Polsce uczymy się najczęściej. Decyduje o tym ich popularność, powszechność, bliskość geograficzna, szanse zarobkowe, jak również mocno rozprzestrzeniona kultura tych krajów. Jednak również nauka mniej popularnych w Polsce języków obcych jest strzałem w dziesiątkę. Znajomość egzotycznego języka może stanowić atut na rynku pracy. W naszej ofercie nie brakuje materiałów dydaktycznych służących do efektywnej, samodzielnej nauki mniej popularnych języków obcych, a także polskiego dla obcokrajowców. Wystarczy wybrać jeden z języków i zapoznać się z propozycjami.

Dlaczego warto uczyć się również mniej popularnych języków?

Życie sprawia nam niespodzianki. Zdarza się, że nasze losy łączą się z krajem stosunkowo dalekim od Polski, o którym wcześniej niewiele wiedzieliśmy, nie wspominając już o znajomości tamtejszego języka. Dzieje się tak między innymi w przypadku wyjazdów związanych z obowiązkami zawodowymi, poznaniem zagranicznego partnera i przeprowadzką, czy też poczuciem sympatii do niedawno odwiedzanego kraju. Mniej popularnych języków obcych możemy się także uczyć celowo będąc zafascynowanym kulturą danego kraju. Nauczenie się egzotycznego języka to także źródło satysfakcji. Jednocześnie może ono okazać się ogromnym atutem na rynku pracy w ramach wąskiej specjalizacji.

Materiały dydaktyczne dostępne w naszej ofercie

Nasza oferta związana z mniej popularnymi językami jest niemal tak obszerna, jak wybór materiałów dydaktycznych do nauki tych bardziej popularnych. Książki, podręczniki, ćwiczenia, repetytoria, materiały audio, programy do nauki języków obcych, fiszki i aplikacje mobilne – to wszystko mają szansę znaleźć w ofercie naszego wydawnictwa osoby uczące się mniej popularnych w naszym kraju języków. Dzięki dobrym materiałom dydaktycznym samodzielna nauka może być bardzo efektywna i to na różnych poziomach zaawansowania.

Skarbnica języków obcych

Zdaniem wielu osób coraz większe znaczenie odgrywać będzie na przykład język chiński. Ze względu na potęgę gospodarczą tego kraju może być ona istotna w biznesie i na rynku pracy. Z kolei nauka łacińskiego to obowiązek dla przedstawicieli niektórych zawodów - na przykład językoznawców, lekarzy, biologów czy duchownych. Jego znajomość ułatwia przyswojenie kolejnych języków europejskich, zwłaszcza z grupy romańskiej. Nauka podstaw języka greckiego, tureckiego, chorwackiego czy arabskiego może zaowocować podczas podróży wakacyjnych. W Polsce stosunkowo dużą popularnością cieszą się języki skandynawskie – duński, szwedzki, norweski, a nawet islandzki, ponieważ te kraje są popularną destynacją zarobkową wśród Polaków, a także cenimy kulturę pracy w nordyckich firmach. W niektórych przypadkach przydatna może okazać się znajomość języka krajów z naszego regionu – czeskiego, węgierskiego, ukraińskiego czy litewskiego.

Loading...